Колко често трябва да почиствате бутилките си за многократна употреба?


Замислете се за нещо, освен телефона си, което винаги носите със себе си. Ако отговорът е „бутилката ми за вода“, то тогава тази статия е за вас. В забързания свят, в който живеем, бутилките за многократна употреба са се превърнали в наш верен помощник. Те ни придружават навсякъде – от сутрешните разходки из квартала, през офиса, фитнеса та чак до леглото. Въпреки че бутилките ни за многократна употреба ни карат да се чувстваме добре, че сме хидратирани и намаляваме пластмасовия си  отпечатък върху природата, може би пропускаме един важен детайл – чистотата.

Лесно е да предположим, че бутилката за вода е чиста, след като просто я пълним с вода ден след ден. В края на краищата, само ние пием от нея. Но ако минават дни, без да я измиете добре, може би е добре да включите тази дейност в ежедневието си.

вода

Колко често трябва да почиствате бутилката си за вода зависи от различни фактори, като например ежедневните ви дейности, къде я носите и миризмата/вкуса на самата бутилка. Ако пиете от бутилката си за вода през целия ден и я пълните многократно, препоръчително е да я миете ежедневно, за да предотвратите натрупването на бактерии.

Ако в нея наливате и други напитки, те могат да оставят следи и да стимулират растежа на бактерии.  Ако използвате бутилката си за вода в горещ и влажен климат, например по време на тренировки или дейности на открито, бактериите могат да се размножават бързо. Почиствайте бутилката си след всяка употреба, за да премахнете потта и да предотвратите миризмата.


Почистването на бутилката за вода всеки ден може да ви се стори неудобно, но повечето такива предмети в днешно време са подходящи за съдомиялна машина. Просто я хвърлете вътре в края на деня с останалите си чинии, за да е свежа и чиста на следващата сутрин. Ако бутилката ви за вода не е подходяща за съдомиялна машина или искате да я почистите допълнително, има няколко стъпки, които да следвате при ръчно миене.

Разглобете всички части на бутилката за вода преди почистване. Измийте външната страна на бутилката с гъба и гореща сапунена вода. Почистете вътрешността с четка за бутилки. Обърнете специално внимание на гърлото и всички неравности на бутилката, включително и сламката, ако разполагате с такава. Почистете я с четка за сламки. Оставете всички части да изсъхнат. Мухъл може да се образува под силиконовите части, ако не бъдат отстранени и оставени да изсъхнат напълно.

Весела Ангелова

Весела е от онези хора, чието чувство за хумор може да те разсмее до сълзи и да те разплаче до смях. Завършила е „Право“, но всячески се опитва да избягва тази сфера. Работила е в едни от най-гледаните риалити формати като „Big Brother“ и „Фермата“.


Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *