Сам Смит представи новия си сингъл „My Guy“ – нежна, романтична и силно лична песен за любовта като близост, светлина и усещане за дом. Заедно с премиерата на сингъла мултиплатиненият артист, носител на Grammy, BRIT, „Златен глобус“ и „Оскар“, обяви и петия си студиен албум „Hazel Eyes“, който ще излезе на 21 август.
„My Guy“ е песен, която Сам Смит описва като такава, която е чакал цял живот да напише и изпее. Създадена в Ню Йорк с близки приятели, тя носи топлината на летен ден, споделен момент и онзи мек, почти кинематографичен блясък на любовта, когато всичко около нея за миг става по-тихо. В свят, който често изглежда студен и дистанциран, „My Guy“ търси точно обратното – човешка близост, нежност и усещане за присъствие.
Песента е посветена и на Ню Йорк – градът, който Сам Смит днес нарича свой дом. „My Guy“ звучи като модерна любовна приказка без излишен драматизъм: откровена, чувствена и светла, с фокус върху гласа на Сам и способността му да превръща личното преживяване в универсална емоция.
Новият сингъл е част от предстоящия албум „Hazel Eyes“ – проект, писан в продължение на повече от три години с малък кръг от близки сътрудници. Сред тях са дългогодишният творчески партньор на Сам Смит – Саймън Олдред, канадската инди-поп артистка Фийст, както и мултиинструменталистът и композитор Шахзад Исмайли, работил с имена като Йоко Оно и Деймиън Райс. Част от записите са реализирани в легендарното студио Electric Lady Studios в Ню Йорк.
В „Hazel Eyes“ Сам Смит изгражда богат звуков свят, в който се срещат барок поп, британски фолк, outlaw country, left-field R&B и класическата емоционална сила на неговия глас. Албумът е романтичен, откровен и зрял – портрет на артист, който не само изпява песните си, а ги води от първата идея до финалния им образ като автор и продуцент.
Публиката вече получи първи досег до новия период на Сам Смит чрез серията концерти „To Be Free“ – специални резиденции, които започнаха в историческата зала Warsaw в Бруклин и продължиха в Castro Theatre в Сан Франциско. В тези концерти Сам представя както обичани свои хитове, така и неиздадени песни от новия албум. На сцената към него се присъединяват и специални гости, сред които Хозиър, Ед Шийран, Бранди Карлайл, Сиена Спиро и Ким Петрас.
Сам Смит е един от най-успешните артисти на своето поколение. Носител е на пет награди grammy, има два рекорда на Guinness World Records, над 64 милиона албумни продажби, 392 милиона сингли и повече от 57 милиарда стрийма. Дискографията му включва албумите „In the Lonely Hour“, „The Thrill of It All“, „Love Goes“ и „Gloria“, както и световния хит „Unholy“ с Ким Петрас, достигнал №1 в Billboard Hot 100 и UK Official Singles Chart.
Василена е завършила българска филология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Обича кучета, японската кухня и източната литература, зелена храна и филмите на Вим Вендерс. Умерена романтичка и отявлен пътешественик.



